Het gebouw van het Christelijk Lyceum Pascal, later Calvijn met Junior College.
Pascal ontstond in 1968 uit de fusie van het Christelijk Lyceum West (tot dan toe gehuisvest in noodbarakken aan de Jan Tooropstraat) en de Prinses Julianaschool voor u.l.o. uit de Johan Jongkindstraat. De nieuwe scholengemeenschap bood mavo, havo, atheneum en gymnasium.
Ingwersen bouwde een school bestaande uit verschillende gebouwen. Het expressieve gebruik van beton verwijst naar Le Corbusier, de leidsman van het functionalisme. Bijzonder zijn de aula met het golvende dak en de gymzaal, die op betonnen kolommen staat.
Het Calvijncollege vertrok in 2015 naar een nieuw gebouw aan de Pieter Calandlaan. Tegenwoordig (2020) wordt het oude schoolgebouw gebruikt door Urban Resort LELY, als culturele broedplaats. Onder meer kunstcentrum De Appel (sinds 2017) heeft er onderdak. De aula is als zaal te huur. De gymzaal wordt gebruikt door een sportschool.
Het pand was in 2008 opgenomen in de gemeentelijke top-100 naoorlogse architectuur maar werd niet aangewezen tot monument. In 2020 kreeg het alsnog die status.
Schipluidenlaan 10-12
Er zijn 3 afbeeldingen in de beeldbank van het Stadsarchief die gerelateerd zijn aan dit adres.