• 1850-1940
  • Wederopbouw
  • Na '65
  • Complexen
  • Personen & organisaties
  • Thema's
  • Bouwstijlen
  • Zoeken
  • - - - - - - -
  • Over, bronnen, copyright etc.
  • Privacyverklaring
  • start
  • Goudsbloemstraat 125-139

    Afbeelding uit: april 2012.
    Afbeelding uit: 1896. "Bouwonderneming Jordaan. Voorgevels van 60 woningen aan de Goudsbloemstraat."
Bron afbeelding: SAA, bestand B00000025457.
    Afbeelding uit: september 2021.
    Afbeelding uit: april 2012.
    Afbeelding uit: juni 2011.
    Afbeelding uit: april 2012. "Gedenksteen uit waardering voor mevr. L. van der Pek-Went van de bewoners bouwonderneming ~Jordaan~ 1896 26 sept. 1946"
    Afbeelding uit: april 2012.

    Deze panden vormen samen met Lindengracht 206-220 het Jordaancomplex van Van der Pek, gebouwd voor de min of meer filantropische NV Bouwonderneming Jordaan. Dit waren zestig eenkamerwoningen, die groot genoeg geacht werden voor gezinnen met zes kinderen. De helft lag aan de voorkant, de andere helft aan de achterkant; ertussen was een kleine binnenplaats, voor de ventilatie van de woningen.

    Typerend zijn de dakkapellen met hijsbalken onder een flinke overstek, en de accenten met geel geglazuurde baksteen voor sobere decoratie.

    Een van de woningen werd in 1914 bezocht door koningin Wilhelmina, begeleid door opzichteres Louise van der Pek-Went. Eerder op de dag had de koningin enkele onbewoonbaar verklaarde woningen in de oude stad bezocht, om het verschil met deze betere woningen te zien.

      Goudsbloemstraat 125-139

      Datering:
      1896
      Ontwerp:
      Pek, J.E. van der
      Bouwstijl:
      Traditioneel bouwen
      Oorsponkelijke functie:
      Woningen
      Status:
      Rijksmonument (518317)
      Bronnen & links:
      Laatste wijziging:
      september 2019

      Er zijn 17 afbeeldingen in de beeldbank van het Stadsarchief die gerelateerd zijn aan dit adres.

      Toon afbeeldingen Stadsarchief (17)

      Zoeken