Winkelpand van de pianohandel C. Kettner. De firma had eerder een winkel op Kalverstraat 52 en een werkplaats in de Spuistraat. De architecten Kropholler ontwierpen niet veel later een pakhuis annex werkplaats voor Kettner in de Handboogstraat.
Kettner fuseerde in 1936 met de firma Duwaer en Naessens, op de Stadhouderskade. Als Kettner & Duwaer heeft de winkel op de Heiligeweg het tot begin jaren '70 volgehouden. Rond 1970 werd de zaak overgenomen door Bender, op het Spui; niet veel later werd de winkel gesloten.
Het Nieuws van den Dag schreef in april 1907:
De nieuwe zaak ziet er fraai en geriefelijk uit. Het gebouw is voorzien van moderne inrichtingen, electrisch licht, lift enz. Er zijn drie magazijnen boven elkander, alles in stijl gemeubeld en stemmig ingericht.
Ieder soort van instrumenten heeft hare eigene afdeeling, in elk daarvan vindt men een rijke keuze van instrumenten. Er is eene groote verscheidenheid van piano's en vleugels uit de bekende fabrieken van Bechstein en Steinway, waarvan de firma reeds vele jaren de hoofdvertegenwoordiger voor Nederland en koloniën is.
Ook is de firma Kettner vertegenwoordiger van Erard uit Parijs geworden.
Er is in de zaak ook een speciale zaal voor de zelfspelende instrumenten, als de „Angelus” en de „Mignon”. De „Mignon” is toch een prachtige vinding. Het spel der grootste virtuozen wordt tot in de kleinste schakeeringen weergegeven.
Ook orgels en harmoniums worden talrijk in het magazijn aangetroffen.
Heiligeweg 21-25
Er zijn 16 afbeeldingen in de beeldbank van het Stadsarchief die gerelateerd zijn aan dit adres.