Voormalige directeurswoning, met bestuurskamer, bij de Sophie Rosenthal Bewaarschool, een kleuterschool voor joodse kinderen. Die -verdwenen- school werd betaald door de bankier George Rosenthal (1828-1909) en vernoemd naar diens echtgenote Sophie Rosenthal-May. De woning staat op het terrein van nummer 59; destijds stond de school in een tuin. Eerste directrice was mevrouw Hoofiën.
De school had drie speelkamers, drie leerkamers, en een badkamer met twee kuipen. Er was ruimte voor 250 kinderen. De voorgevel was aan de kant van de Uilenburgergracht. De dienstwoning vormde de zuidwestelijke kop van het geheel.
In 1895 werd de school uitgebreid, om in totaal 600 leerlingen op te kunnen vangen. Die vergroting, een extra verdieping, werd getekend door architect Isaac Gosschalk.
De vereniging die de school bestuurde, verkocht het gebouw in 1922 aan de gemeente. Zelf kon ze de begroting niet meer sluitend krijgen.
Op de bovenverdieping kwam in 1930 de Vakschool voor Kleermakers, die overkwam van de Herengracht. Het schoolgebouw werd in 1956 afgebroken; er kwam een gebouw van het GEB. Alleen deze directeurswoning resteert nog. In de loop der jaren is er wel het een en ander gewijzigd in de gevels.
Nieuwe Uilenburgerstraat 31
Er zijn 15 afbeeldingen in de beeldbank van het Stadsarchief die gerelateerd zijn aan dit adres.