VERMOEDELIJK: in opdracht van de doopsgezinde gemeente werd dit gebouw in 1893 tot school verbouwd: een school voor lager onderwijs met op de begane grond een 'Fröbel-Klasse'. Op de bouwtekening wordt Ligthart genoemd als bouwopzichter.
ZEKER: eerder stond hier de linkervleugel van het doopsgezinde oudevrouwenhuis, waarvan op nummer 310 nog de middeningang resteert.
Architect Eduard Cuypers opende hier in 1904 de werkplaats van zijn atelier voor decoratieve kunst 'Het huis'. Op bestelling werd hier van alles gemaakt, vooral voor gebruik binnenshuis: meubelen, gordijnen, tapijten, lampen, lantaarns, klokken. Daartoe waren in het souterrain onder meer een koperslagerij en een smeltoven geïnstalleerd.
Later kwam hier veilinghuis G.Th. Bom & Zoon, eerder gevestigd op Herengracht 542.
Kerkstraat 312-314
Er zijn 3 afbeeldingen in de beeldbank van het Stadsarchief die gerelateerd zijn aan dit adres.