Blokje van twee panden op de hoek met de Vondelkerkstraat. Links een woonhuis met bovenwoning, rechts op de hoek een ongeveer gelijktijdig gebouwd herenhuis.
Het linker huis werd in 1884 gebouwd in opdracht van G. Scheewe, een makelaar en aannemer.
Scheewe was vermoedelijk de aannemer van het waarschijnlijk iets oudere hoekhuis. Opdrachtgever daarvoor was Frans Wilhelm Schröder (Hagen [D] 1824 - Amsterdam 1911), een voormalige tapper die hier met zijn vrouw Gesina Hock ging wonen. Toen zij in 1909 overleed, verkocht Schröder het huis.
Het hoekhuis werd vervolgens gekocht door de gemeente Amsterdam, die het verbouwde tot politiebureau. Daartoe werden enkele cellen gebouwd en werd de ingang gewijzigd. De agenten kwamen over uit het te klein geworden bureau in de Reijer Anslostraat.
De politie vertrok in de jaren 1980. In 1990 werden de panden samengevoegd en kwamen er dertien HAT-eenheden, in opdracht van het gemeentelijk woningbedrijf. Ze worden anno 2026 beheerd door studentenhuisvester DUWO.
Tot 1896 was dit gemeente Nieuwer-Amstel. De huisnummers waren toen 267 en 269; die werden in januari 1902 vernummerd tot 447 en 449. Sinds 1990 is de nummering 447 a t/m n.
Overtoom 447
Er zijn 7 afbeeldingen in de beeldbank van het Stadsarchief die gerelateerd zijn aan dit adres.