Gebouwd als dubbele openbare lagere school der 1e klasse nummer 106, voor 600 leerlingen. Er was ook een lokaal voor 40 schipperskinderen. De school aan de overkant werd tegelijk gebouwd.
In 1916 werd het pand na verbouwing gebruikt door de Electrotechnische School, die overkwam van de Looiersgracht. Die school verhuisde in 1935 naar het Kadijksplein.
In 1938 werd het gebouw in gebruik genomen door de Joodse HBS met vijfjarige cursus, die in 1928 begonnen was op Herengracht 501. Daartoe werd het pand opnieuw verbouwd, ditmaal door architect Baars. Onder meer de ingangspartij kreeg toen de huidige vorm, en er kwam centrale verwarming. De school werd geopend door de toenmalige minister van Onderwijs. In mei 1943 werd de school gesloten; leerlingen en docenten waren ondergedoken of gedeporteerd naar de Duitse doodskampen.
Na de oorlog heropende de HBS in 1947 in Tweede Boerhaavestraat 7. In het gebouw aan de Stadstimmertuin werd vanaf augustus 1945 de G.I.C.O.L. gegeven, de Gemeentelijke Inhaalcursus voor Ondergedoken Leerlingen. In 1950 keerde de HBS terug naar de Stadstimmertuin, in een gerenoveerd pand. Rond 1960 werd het pand door architect A. Osnowitz uitgebreid met een extra verdieping, ten koste van de oorspronkelijke kappen.
Eind jaren 1950 bood de school gymnasium, hbs-a en hbs-b en was de naam Joods Lyceum Maimonides geworden. Dat verhuisde in 1980 naar een nieuw pand aan de Noordbrabantstraat in Buitenveldert. In die buurt woonden veel meer leerlingen dan in de binnenstad.
Hier kwam vervolgens een reeks andere opleidingen. Van 1985 tot zeker 1994 zat er een dependance van mbo-school De Schans / College Beroepsonderwijs Amsterdam met opleidingen voor onder meer kappers, activiteitenbegeleiders en sociale arbeid. Ook bood de school vhbo, een opleiding die toegang bood tot het hbo.
Het pand behield de onderwijsfunctie tot in de jaren 2010. Het is in 2017 verbouwd tot een complex met tien grote appartementen. Dat gebeurde onder leiding van bureau BNLA en interieurarchitect Prast & Hooft. Op de bovenste verdieping kwam een penthouse van 415 m². Aan de achterzijde kregen de woningen balkons.
Voormalige Stadstimmertuin 2
Er zijn 5 afbeeldingen in de beeldbank van het Stadsarchief die gerelateerd zijn aan dit adres.