1882 - 1916
De beeldhouwers Pierre Elysée (Emil) van den Bossche (1849-1921, geboren in Willebroek, België) en Willem Hubert Crevels (1855-1916, geboren in Roermond) werkten samen vanaf ongeveer 1882; in 1883 vormden ze formeel een vennootschap. Ze maakten veel geveldecoraties, zoals die van een melkinrichting, een spoorwegkantoor, de winkel van Huf, het paleisje van tabaksmagnaat Nienhuys en het Barlaeusgymnasium.
Ook maakten ze beelden en altaars voor kerken, zoals de Sint-Nicolaaskerk, de Mozes en Aäronkerk en de Williborduskerk aan de Amsteldijk (gesloopt).
Ze zijn wellicht het bekendst vanwege hun bijdragen aan de Gouden Koets, het Amsterdamse geschenk aan de nieuwe koningin Wilhelmina (1898).
Ze werkten veel samen met architect Ed. Cuypers, onder meer bij grafmonumenten en gedenkstenen. Al in 1882 maakten ze beeldhouwwerk voor Cuypers' (afgebroken) hotel Rondeel. Hij ontwierp in 1893 hun atelier aan de Lutmastraat.
Een van hun leerlingen was Lambertus Zijl.